Dbajmy o planetę!

Z każdego kupionego przez Ciebie olejku na tej stronie przekazujemy 5 zł na rzecz World Wide Fund for Nature.

Kupując u nas dokładasz cegiełkę do troski o Ziemię.

planetb

Dlaczego wybraliśmy fundację WWF?

Jest wiele powodów!

Pierwszym z nich jest walka fundacji z ociepleniem klimatu. WWF szuka rozwiązań w kierunku proekologicznych zmian w gospodarce. W ostatnim roku na rzecz fundacji pracowało ponad 100 ekspertów, by stworzyć plan „Zeroemisyjna Polska 2050”. Organizacja stara się pomóc osobom, które pracują w sektorze paliw kopalnych, by nie pozostali bez zawodu. Jest to kluczowe, by każda ze stron była zadowolona z wprowadzanych zmian. A tych nie ma bez edukacji! Dlatego WWF wspomaga naukę najmłodszych, wspiera Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, pomaga rozprzestrzeniać projekty takie jak „Kalkulator EkoDom”, który pokazuje, jak oszczędzać i zyskiwać pieniądze dbając przy tym o Ziemię.

lasy

Kolejnym powodem, dla którego warto wspierać WWF jest ochrona lasów, w których żyje ponad 2/3 gatunków zwierząt. Niestety człowiek zdążył zabrać im aż 50% powierzchni do mieszkania. Dzięki ciężkiej pracy fundacji udało się objąć ochroną bardzo ważne obszary leśne w Brazylii, Kongo czy Borneo. Jednak w sumie tylko 11% obszarów leśnych jest prawnie chronionych. To zdecydowanie za mało! Dlatego trzeba wspierać inicjatywy na rzecz poprawy tej sytuacji.

niedzwiedź

WWF ma także na celu ochronę mórz i oceanów przez zagładą klimatyczną. Już wielu ludzi wie, że na Oceanie Spokojnym pływa wyspa śmieci o powierzchni 5 razy większej niż Polska. Niestety to tylko jeden z wielu problemów z jakimi WWF musi walczyć. Skupia się też na jednym z najbardziej zagrożonych akwenów, jakim jest Morze Bałtyckie. Przez małe połącznie z oceanem i duży napływ wody z rzek, z których spływają pestycydy i szkodliwe substancje, nasze morze jest w bardzo złej kondycji. WWF stara się pomagać ograniczyć destrukcyjne działania człowieka na tym terenie jak i wspierać zagrożone gatunki, by przetrwały ten trudny okres.

Fundacja wspiera także zagrożone gatunki. Dzięki działaniom ludzi, którym zależy na naszej planecie, na Podlasiu łatwo spotkać żubra, co jeszcze nie tak dawno wydawało się niemożliwe. W lesie można zobaczyć rysie, wilki czy niedźwiedzie. Pomimo tych działań co roku z powierzchni Ziemi ginie ok. 20 tysięcy gatunków zwierząt. Przed nami jeszcze mnóstwo pracy i coraz mniej czasu.

 

Chcesz wspomóc fundację? Kup olejek CBD na naszej stronie, a my przekażemy pieniądze za Ciebie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium